Teknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tara

Teknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir?
 

 

 


teknolojinin zararlı yönleri
dünyamız ilk çağlarından beri sürekli bir değişim içerisindedir. yapılan icatlar ve keşifler sürekli ve durmaksızın bir gelişme sürecine sokmuştur dünyayı. insan
akıllanmışTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? sadece bilek ile değil akıl yolu ile üstün gelinebileceğini görmüştür. hayat zamanla her geçen gün daha da kolay olmaya başlamıştır. bunun faydaları tabii ki oldukça fazladır. ancak yin yang doğruluğunu bu noktada da kanıtlamıştır. neydi efendim ? her iyiliğin içinde bir kötülükTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? her kötülüğün içinde bir iyilik vardır. gerçekten de öyledir.

zamanımızda insan ilişkileri oldukça yıpranmıştır. paranın icadı ile başlayan süreç kapitalizmin yayılmasıyla insan vaktinin birçoğunu öldürmüştür. dolayısıyla herkes ister seve seve ister zike zike kendi derdine düşmek zorunda kalmıştır. ister istemez ben çok paylaşımcı biriyim diyen kişilerde bile egoizm vardır. yok diyen yalan söyler. şöyle bir düşünelim taş devirlerini… toplamacılık ve avcılık ile yaşanan bir hayat. ticaret var ama takas yoluyla yapılıyor. biri hayvan derisi topluyorTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? öteki meyve topluyor. daha sonra da birbirleriyle takas edipTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? ihtiyaçlarını gideriyorlar. bu insanlar modern insandan daha cahildiler fakat modern insanın zaafları onlarda yoktu. uğruna ölünen para mevcut değildi. belki de öylesi daha iyiydi.

teknoloji iletişim alanında da çığırlar açıp çığırlar kapatmıştır. önceleri ateşTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? güvercin gibi yöntemlerle haberleşen insanoğlu graham bell ile telefonu tanımıştır. posta sistemi de gelişim göstermiştir. daha sonra telefon ilerletilmiştir. ve daha sonra birçok insanı asosyalleştirecek bir zıkkım olan internet de bunun üzerine yamanmıştır. eskiden en ufak bir şey için bile kapı kapı dolaşılıp bire bir haber verilirken artık ruhsuz kısa mesajlar veya e-mailler almaktayız. bizim köyde bir düğün olduğunda köy gençliği gruplara ayrılıp bütün kapıları tıklatıp haber verilir. şimdi bu samimiyetsiz davetiyelerle halledilmektedir. o sıcaklıkTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? o samimiyet maalesef kaybolmaktadır. bu bir kolaylık olarak gözükse de aslında insanların yavaş yavaş birbirinden uzaklaşmasıdır. ziyaret yerine telefon açarak konuşmak bunun en belirgin göstergesidir. oysa ne demişlerTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır.

siyaset alanında da feci zararlar görmüştür ademoğlu. çare hep savaşlarda görülmüştür. eskiden sapanlarlaTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? sopalarla savaşan insanlarTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? ki bunlar sadece sorun olan toplumlarla savaşmışlardırTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? sürekli kademe atlamışlardır. kılıçTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? mızrakTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? okTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? zırhlarTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? hayvanlarTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? mancınık ve benzer şeyler savaşlarda kullanılmaya başlanmıştır. ve barutun ateşli silahlarda kullanılmasıyla insan kendisini içinden çıkılmaz bir kısır döngünün içerisine atmıştır. bu konuyu köroğlu benden selam olsun bolu beyi’ne eserindeki bir mısrada çok güzel anlatmıştır. ‘’tüfek icat oldu mertlik bozuldu’’. gerçekten de böyledir. üstelik tüfekle kalsa iyiTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? artık atom bombalarıTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? kimyasal ve biyolojik silahlar da boy göstermişTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? kardeş kardeşi öldürmeye başlamıştır. aslında hiç tanışmayanTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? hiç birbirini görmeyenTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? aslında hiçbir ilgisinin olmayan kişiler birdenbire düşman kesilmişler. yakıpTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? yıkmakTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? kan dökmek marifet olmuştur. kendi türüne bu kadar zarar veren bir başka canlı türü var mıdır acaba ?

ekolojik düzen ve çevre de nasibini almıştır. canlı türlerinin bazılarının soyları tükenmişTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? bazıları tükenmek üzeredir. atmosferdeki ozon tabakası delinmişTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? güneşin zararlı ışınları insan derisine işlemektedir. endüstri uğruna ormanlarTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? dünyanın akciğerleri katledilmiştir. soluğumuz hava artık kirlidir. oysa yemyeşil çayırlarda koşup eğlenmek ister deli gönül. çekmek ister mis gibi oksijeni ciğerine… artık bunu yapabilmek çok zordur.

bilgisayarın icadı ile hayat standartlarının birçoğu kökten bir değişime uğramıştır. en basitinden en kapsamlısına kadar hayatın her alanında kullanılmaya başlanmıştır. birçok şeyi kolaylaştırdığı gibi birçok şeyi de alıp götürmüştür. özellikle internetin hayata girmesiyle birçok şey değişmiştir. öncelikli gözlüklü insan sayısı artmışTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? nice hayatlar bir monitörün önünde heba edilmişTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? o zararlı radyasyonlar yutulmuşTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? toplum içerisinde geçen süre azalmışTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? insan avcıları bu teknolojiden faydalanarak nice canlara kıymışTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? öyle etmişTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? böyle etmiş… ve dünya şimdiki haline gelmiş. bilgisayar olan bir ortamda insanın önemi azalırTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? aklı bilgisayara kayar olmuştur. rakı masası kurarsınız arkadaşınız gider porno sitelere bakar. sevgiliyle vakit geçirmek isterseniz internet alemine bir dalar bir daha çıkmaz. yakınlık azalır. bilgisayar aslında sinsi bir katildir. birçok şeyi aheste aheste öldürmektedir.

aslında anlatılacak o kadar çok şey vardır ki saymakla bitmez. bu sadece kısa bir özet olupTeknolojinin Zararlı Yönleri Nelerdir? Teknolojinin Zararlı Tarafları Nelerdir? tespitlerle ve gözlemlerle kafamda taslağı her geçen gün hazırlanmaktadır. bu zararlar benliğimizi ciddi şekilde kötü etkilemektedirler. önüne geçilmezse farkına varamayacağımız felaketler bizleri beklemektedir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !